Sohbet Giriş 👍


Adana Radyosu

Adana Radyosu

Adana Radyosu

Adana Radyosu içerisinde bay ve bayan olmak üzere binlerce Adanalı kullanıcı Sohbet Chat yaparak odalar içerisinde Dj ‘lerimizin seslerinden canlı radyo dinliyor.

İlimizin Sohbetli radyosu içerisinde 18 yaşından büyük bay ve bayan olmak üzere binlerce Adanalı kullanıcı sohbet chat yapıyor canlı radyo dinliyor. Adana Radyosu içerisinde sadece Adana ilinden dinleyicilerimiz değil. Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan olmak üzere binlerce kullanıcılar Sohbetli Radyo içerisinde sohbet ederek radyomuzu dinliyor. Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan olmak üzere kullanıcılar Adana Radyosu içerisinde olsa dahi. Farklı illerden olup da Adana Radyosu içerisinde sohbet chat yaparak radyo dinliyor.

Adana Radyosu içerisinde ki Adanalı kullanıcılarımız ilimiz hakkında yeterli bilgilere sahiptirler. Fakat farklı illerden olup da Adana Radyosu içerisinde kendilerine Adanalı bay ve bayan arkadaş arayışları içerisinde olup da radyomuzu dinleyen kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Adana Radyosu içerisinde Adanalı kullanıcılar ile Sohbet Chat yaparken yabancılık çekmeyelim.

Adana Radyosu

Adana Radyosu

Adana Radyoları

İlimiz Hakkında

Adana, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık altıncı şehridir. 2020 yılı verilerine göre 2.258.718 nüfusa sahiptir. İlin yüzölçümü 13.844 km2dir. İlde km2ye 160 kişi düşmektedir (en yüksek Seyhan ilçesinde (1787 kişi)).

01.02.2018 TÜİK verilerine göre 5’i merkez ilçe (Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam, Karaisalı) olmak üzere toplam 15 ilçesi ve belediyesi vardır. Bu ilçelerde 831 mahalle bulunmaktadır. Adana; kuzeyinde Kayseri, doğusunda Osmaniye, kuzeydoğusunda Kahramanmaraş, güneydoğusunda Hatay, kuzeybatısında Niğde ve batısında Mersin illeri ve güneyinde Akdeniz ile çevrilidir.

Türkiye’deki altıncı büyük metropolitan alan olup ülkenin önde gelen tarım, ticaret ve kültür merkezlerinden biridir. Türkiye’deki maden zengini 4. bölge olan Adana; krom, demir, manganez, kurşun ve çinko yatakları açısından önem taşımaktadır.

Adana’nın merkezi; Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay illerini kapsayan coğrafi, ekonomik ve kültürel bir bölge olan Çukurova’nın merkezinde bulunur. Yaklaşık 6,33 milyon insana ev sahipliği yapan bölgenin büyük bir bölümü, tarıma oldukça elverişli, geniş ve düz bir arazidir.

Adana Sohbetli Radyo

İlimizin Nüfus Değerleri

Osmanlı İmparatorluğu tarafından 1893 yılında yapılan nüfus sayımı sonucuna göre Adana merkezin nüfusu 70.702 kişidir. Bunun %82’sini Türkler, %14’ünü Ermeniler, %2’sini Rumlar ve %2’sini Katolik oluşturmaktaydı.

İkinci Dünya Savaşı’nın ardından gelen yardımlar ve başlayan endüstriyel yatırımlar ile büyüme sürecine giren Adana’nın merkez nüfusu, 2016 yılı TÜİK verilerine göre 2.201.670 kişiye ulaşmıştır.

Güncel Nüfus ise ; 

Adana İl Nüfusu: 2.258.718’dir (2020 sonu). İlin yüzölçümü 13.844 km2’dir. İlde km2’ye 163 kişi düşmektedir. (Yoğunluğun en fazla olduğu ilçe: 1793 kişi ile Seyhan’dır) İlde yıllık nüfus artış oranı % 0,93 olmuştur. 4 Şubat 2021 TÜİK verilerine göre 15 İlçe ve belediye, bu belediyelerde toplam 831 mahalle bulunmaktadır. Nüfus en çok artan ilçe: Sarıçam (%6,83) Nüfusu en çok azalan ilçe: Feke (-%2,26)

Adana Radyosu

Adana Radyosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SöyleFM ile Her Türlü Yayın Keyfi..Copyright © 2021 QBilisim.Com

Radyo'nu aç, Müzigin Keyfine bak.
>