Sohbet Girişi
kullanıcı adı
varsa şifreniz
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Farklı Sürüm Girişi

Dini Sohbet Radyoları

Dini Sohbet Radyoları

Dini Sohbet Radyoları içerisinde sadece bir il veya bir bölge değil. Türkiye’nin 81 ilinden kullanıcılar Sohbetli Radyo içerisinde Sohbet Chat yapıyor aynı zamanda Canlı Fm keyfini yaşıyorlar. SoyleFm farkıyla CanlıFm olarak yayındaki djlerimizden istek ve armağan parçalar dileyebilirsiniz.

SoyleFm Sohbet Odaları içerisinde binlerce kullanıcılar olduğu gibi binlerce kullanıcılara yüzlerce yayın alarak hizmet veren Dj’lerimiz var. Dini Sohbet Radyoları içerisinde kullanıcılar dini sohbet ediyor, vaazler veriyor, ilahiler dinleniyor. Sohbet Odaları içerisine girmeden de radyomuzu dinleyebilir web sitemiz üzerinden armağan ve istek parçalar da dileyebilirsiniz. Dini Sohbet Radyoları içerisinde 81 ilden kullanıcılar var fakat bu hafta yoğunluğu ise İstanbul ilinden oldu. İstanbullu kullanıcılarımız bilir fakat farklı illerden olan kullanıcılarımız için biraz ilimiz hakkında bilgiler verelim.

İstanbul Hakkında

Türkiye’nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç’i de çevreleyecek şekilde kurulmuştur. İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa’daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya’daki bölümüne ise Anadolu Yakası veya Asya Yakası denir.

Tarihte ilk olarak üç tarafı Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç’in sardığı bir yarımada üzerinde kurulan İstanbul’un batıdaki sınırını İstanbul Surları oluşturmaktaydı. Gelişme ve büyüme sürecinde surların her seferinde daha batıya ilerletilerek inşa edilmesiyle 4 defa genişletilen şehrin 39 ilçesi vardır. Sınırları içerisinde ise büyükşehir belediyesi ile birlikte toplam 40 belediye bulunmaktadır.

Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul, 330-395 yılları arasında Roma İmparatorluğu, 395-1204 yılları arasında Bizans İmparatorluğu, 1204-1261 yılları arasında Latin İmparatorluğu,1261-1453 yılları arasında tekrar Bizans İmparatorluğu ve son olarak 1453-1922 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yaptı.[12] Ayrıca İstanbul, Hilâfetin Osmanlı İmparatorluğu’na geçtiği 1517’den kaldırıldığı 1924’e kadar İslam dünyasının da merkezi oldu.

Dini Sohbet Radyoları

Son Yıllarda

Birbiri ardına ortaya çıkartılan arkeolojik bulgularla insanlık tarihine ilişkin önemli bilgiler elde edilmiştir. Yarımburgaz Mağarası’ndan çıkarılan taş aletlerle, ilkel insan izlerinin 400.000 yıl öncesine dayandığı ortaya çıkmıştır. Anadolu Yakası’nda yürütülen kazı çalışmaları ve bunlara bağlı araştırmalar, şehirde tarım ve hayvancılığa dayalı ilk yerleşik insan topluluğunun MÖ 5500’lere tarihlenen Fikirtepe Kültürü olduğunu göstermiştir.

Bu arkeolojik bulgular yalnızca İstanbul’un değil, tüm Marmara Bölgesi’nin en eski insan izleridir. İstanbul sınırları içinde kent bazında ilk yerleşimler ise Anadolu Yakası’nda Kalkedon; Avrupa Yakası’nda Byzantion’dur. Cumhuriyet dönemi öncesinde egemenliği altında olduğu devletlere yüzlerce yıl başkentlik yapan İstanbul, 13 Ekim 1923 tarihinde başkentin Ankara’ya taşınmasıyla bu özelliğini yitirmiş; ancak ülkenin ticaret, sanayi, ulaşım, turizm, eğitim, kültür ve sanat merkezi olmaya devam etmiştir.

Söyle FM

admin 77

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *